Brixwell 35036-CCP18-XCP10 Storm Window Leg Frame for Double Strength Glass 18" Stock Length - pack of 10
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
08
quantity
Product details
Category
This Storm Window Leg Frame facilitates swift and simple creation of framed storm windows using single strength glass. The frame, crafted from rolled aluminum, features a 1/8" (3 mm) channel opening and a 7/32" (5.5 mm) offset leg. Its overall dimensions are 7/32" (5.5 mm) in width and 21/32" (16.6 mm) in height, designed for installation into a recessed opening.